Nasze oazowe zaangażowanie

wpis w: Uncategorized | 0

W dniach 29. – 30. marca 2019 r. w Otorowie odbył się Wiosenny Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych filii poznańskiej. 

Uczestnicy DWDD przyjechali z sześciu różnych diecezji: szczecińsko-kamieńskiej, włocławskiej, kaliskiej, zielonogórsko-gorzowskiej, poznańskiej oraz koszalińsko-kołobrzeskiej. Naszą diecezją reprezentowała m.in. s. Magdalena Kozłowska, która jest osobą odpowiedzialną za Diecezjalną Diakonię Życia.

Początki naszej Wspólnoty związane są z przeżyciem przez wielu młodych ludzi bliskości Boga oraz daru wspólnoty podczas rekolekcji oazowych. Po ich zakończeniu kilka osób postanowiło zamieszkać razem w miejscu rekolekcji we wsi Rola (parafia Lipie – diecezja koszalińsko-kołobrzeska), aby budować wspólnotę na wzór pierwszych chrześcijan.

Lata mijają, nasza Wspólnota jest zaangażowana w wielu różnych dzieł, niemniej Ruch Światło-Życie wciąż jest przestrzenią, w której pragniemy służyć Bogu i Kościołowi. Te z nas, które mają taką możliwość aktywnie włączają się w prowadzenie różnych rekolekcji oazowych oraz biorą odpowiedzialność za rozwój poszczególnych diakonii na terenie naszej diecezji.

Zdjęcia i relacja z tego wydarzenia na stronie: https://www.poznan.oaza.pl/dk/relacja-z-wiosennego-dwdd-29-30-marca-2019-r

dwdd

Dodaj komentarz