Święto powołanych

wpis w: Uncategorized | 0

2. lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego oraz od 1997 r., z inicjatywy św. Jana Pawła II, także Dzień Życia Konsekrowanego.

Tego dnia wiele z naszych Sióstr zjechało się do koszalińskiej katedry, gdzie miała miejsce uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Edwarda Dajczaka. Druga część obchodów Dnia Życia Konsekrowanego odbyła się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym, gdzie przy wspólnym stole mogłyśmy spotkać się z innymi Siostrami z różnych zgromadzeń zakonnych z terenu naszej diecezji.

Ten wyjątkowy dzień to także okazja, by razem we Wspólnocie odnowić śluby złożone Jezusowi! Podziękować Bogu za łaskę powołania oraz prosić, by Bóg wzbudził w sercach młodych ludzi odwagę odpowiedzenia na Jego wezwanie.

A to jest nasza wspólnotowa modlitwa o nowe powołania, w której prosimy:

„Panie, pomnażaj nas. Niech serce tej, którą przyprowadzisz, będzie proste, bezkompromisowe, niech kocha ludzi i świat. Niech ustami i całym sercem dziękuje Ci, Panie za wybór. Niech serce jej, jedno i niepodzielne, będzie pełne Ciebie samego i otwarte na wszystkich. A posłuszeństwo – będzie nie tylko wykonywaniem, ale poszukiwaniem Twojej woli…”

Amen.

Zdjęcia i relacja z tego wydarzenia: Gość Koszalińsko-Kołobrzeski

https://koszalin.gosc.pl/doc/5323938.Konsekracja-codzienna

Dodaj komentarz