40 rocznica powstania KWC

wpis w: Uncategorized | 0

W poniedziałek, 11. listopada br. w koszalińskim WSD odbyła się XXVI Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie, podczas której świętowaliśmy 40 rocznicę powołania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

W Pielgrzymce uczestniczyło ok. 400 osób, a wśród nich „oazowi” kapłani, małżeństwa z Domowego Kościoła, dzieci i młodzież, a także osoby konsekrowane – w większości nasze siostry. Program spotkania poruszał przede wszystkim kwestie związane z tematyką wyzwolenia, gdyż w tym roku przeżywamy  rocznicę 40 lat istnienia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w naszym kraju. Została ona uroczyście proklamowana 8 czerwca 1979 roku w Nowym Targu, podczas pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Wśród pierwszych osób, które podpisały deklarację KWC – tym samym ofiarowały swoją abstynencję w intencji osób zniewolonych przez alkohol – była nasza siostra Renata Kościelska.

Dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka mocno wpisuje się w życie naszej Wspólnoty, ponieważ każda z nas na drodze formacji podejmuje ten akt dobrowolnego wyrzeczenia się od alkoholu. Pragniemy bowiem wysiłki osób uzależnionych, ich walkę o trzeźwość wspierać nie tylko modlitwą, ale także świadectwem życia.

Zdjęcia: Diecezjalna Diakonia Komunikowania Społecznego Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji.

 pielgrzymka1

pielgrzymka3

pielgrzymka4

pielgrzymka5

Dodaj komentarz