Wydarzenia oazowe z naszym udziałem

wpis w: Uncategorized | 0

Zazwyczaj w lutym w kalendarzu oazowym mają miejsce dwa ważne wydarzenia: oazy zimowe oraz Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie w Częstochowie. W tym roku tradycyjnie już, zarówno w rekolekcjach zimowych, jak i w spotkaniu odpowiedzialnych na Jasnej Górze uczestniczyły także nasze Siostry.

Oazy zimowe odbyły się w tym roku w trzech terminach, dla różnych grup wiekowych. Pierwszy turnus odbył się w Ostrowcu, 7.-9.02. br. dla klas VII-VIII z SP. Podczas kolejnego weekendu, czyli w dniach 14.-16.02. br. w Podczelu miała miejsce oaza dla najmłodszych, w której pomagała nasza s. Elżbieta.

Trzeci turnus oazy zimowej, tym razem dla młodzieży ze szkół średnich odbył się w Koszalinie w dniach 21.-23.02. br. Siostrą odpowiedzialną za rekolekcje oraz oprawę muzyczną była s. Monika.

Natomiast w ostatni weekend lutego, a dokładnie od 28.02. do 01.03. br. trwała 45. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie w Częstochowie, w której uczestniczyły m.in. nasze siostry: Elżbieta i Małgorzata. To szczególny czas dla Oazowiczów w całej Polsce i na świecie. Wspólna modlitwa i głoszone konferencje pomagają bowiem zrozumieć tematykę nowego roku formacyjnego. W tym roku hasło brzmi: „Dojrzałość w Chrystusie”. Dodatkową radością było błogosławieństwo nowych członków Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie, wśród których były osoby także z naszej diecezji.

Zdjęcia z profilu FB Ruchu Światło-Życie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej: https://www.facebook.com/OazaKoszalin/

Dodaj komentarz