Tygodniowe milczenie

wpis w: Uncategorized | 0

W Lipiu, w domu macierzystym Sióstr, w dniach od 22. do 28. listopada br. odbyły się rekolekcje Wspólnoty, które poprowadził ks. Michał Bielan, pracujący obecnie w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Gdyni.

Była to tak tzw. pierwsza tura rekolekcji, w których raz w roku biorą udział nasze Siostry. Pozostałe Siostry, które nie brały w nich udziału – będą uczestniczyć w nich w innym terminie. Jest to błogosławiony czas, który pozwala odnowić i umocnić relację z Jezusem, naszym Oblubieńcem. Przeżywane są one w milczeniu, które ma prowadzić do większego skupienia się na sprawach Bożych. Ważnym momentem podczas wspólnych rekolekcji jest akt odnowienia ślubów wieczystych, który w tym roku przeżywałyśmy podczas pierwszych Nieszporów z uroczystości Chrystusa Króla.

Dziękujemy Bogu za ten wyjątkowy czas skupienia, a także ks. Michałowi za codzienne towarzyszenie i wygłoszone konferencje oraz konkretne wskazówki dotyczące życia wewnętrznego człowieka. Wszyscy jesteśmy powołani do tego, aby być mistykami…

6

7

11

13

14

21

37

Dodaj komentarz