Otwarcie Domu Samotnej Matki w Koszalinie

wpis w: Uncategorized | 0

Po półtorarocznym remoncie, dnia 25. sierpnia br. odbyło się długo oczekiwane oficjalne otwarcie Domu Samotnej Matki „Dar Życia” w Koszalinie. Bardzo cieszymy się, że ponownie będziemy mogły przyjmować matki z dziećmi, które potrzebują pomocy i wsparcia. Co więcej – po gruntownym remoncie tego Domu – mamy możliwość przyjąć więcej mieszkanek w zdecydowanie lepszych warunkach.

Tego dnia Dom został poświęcony św. Józefowi i oddany pod Jego szczególną opiekę. Teraz to jest Dom Samotnej Matki „Dar Życia” im. św. Józefa Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wielka to radość mieć takiego Patrona!

Nasza Wspólnota prowadzi ten Dom od samego początku jego istnienia, czyli od 1991 roku. Budynek został przekazany Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej jako dar dla Ojca Świętego Jan Pawła II, przez Zarząd Miasta Koszalina 31 maja 1991 r. – w dzień przed przyjazdem papieża do Koszalina. Od tego dnia powierzono nam tę misję prowadzenia Domu, którego nadrzędnym celem jest pomoc kobietom w okresie okołoporodowym, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z otwarcia DSM na stronie koszalińskiego Gościa Niedzielnego: https://koszalin.gosc.pl/doc/6482982.Dom-im-sw-Jozefa-zaprasza-samotne-matki-z-dziecmi

Dodaj komentarz