Modlitwa za Ojczyznę

wpis w: Uncategorized | 0

Z okazji 100 – lecia niepodległości Polski, w Czarnem 27. października odbyło się spotkanie modlitewne w intencji naszej Ojczyzny.

Nad organizacją tego wydarzenia czuwała jedna z naszych sióstr Małgorzata Książak. W kościele pw. św. Józefa w Czarnem na modlitwie różańcowej zgromadzili się wierni z parafii w Czarnem oraz z sąsiednich miejscowości. W spotkaniu wzięło udział ok. 300 osób, a wśród nich: księża wraz z przedstawicielami lokalnej władzy oraz reprezentanci różnych środowisk – żołnierze, pracownicy Zakładu Karnego, Domu Pomocy Społecznej, żłobka, przedszkola, leśnicy, strażacy i nauczyciele. W modlitwie różańcowej uczestniczyli także delegaci z grup parafialnych.

Skąd taki pomysł?

W zeszłym roku w październiku w ogrodzie znajdującym się przy naszym domu w Czarnem, Siostry zorganizowały modlitwę różańcową dla dzieci oraz ich rodziców w intencji nowych powołań do życia konsekrowanego oraz kapłaństwa. Do naszego ogrodu przybyło ok. 100 osób. Po zakończeniu modlitwy różańcowej został wypuszczony niebiesko-biały różaniec zrobiony z balonów przez dzieci i ich rodziców. W tym roku s. Małgorzata chciała także zorganizować podobne wydarzenie, ale okazało się, że Maryja zapragnęła ”wyjść z naszego ogrodu”. Zostaliśmy przez Nią zaproszeni do modlitwy różańcowej w kościele. Maryja zaprosiła nie tylko dzieci i rodziców, ale upomniała się o przedstawicieli z różnych środowisk. Siostra Małgorzata jest przekonana, że Serce Maryi było rozradowane, kiedy z ust żołnierzy, pracowników Zakładu Karnego, leśników, strażaków, nauczycieli, przedstawicieli Domu Pomocy Społecznej z ust popłynęło „Zdrowaś Maryjo”. Tym razem dziękowaliśmy Maryi za Niepodległą Polskę oraz wołaliśmy o dalsze błogosławieństwo. Modlitwa różańcowa była pierwszym i najważniejszym  punktem naszego programu, ale też nie zabrakło śpiewu pieśni patriotycznych, które wykonali uczniowie z naszej Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki”, przygotowani przez Annę Karmańską i Renatę Dawlewicz.

Po występie artystycznym wyszliśmy przed kościół i tam wypuściliśmy w niebo biało-czerwony różaniec zrobiony z balonów. Ks. Proboszcz z okazji tej uroczystości zakupił 100 różańców, które zostały rozdane dzieciom.

Tak jak już wspomniano – spotkanie to odbyło się z okazji zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego nie mogło zabraknąć na nim urodzinowego tortu. To wyjątkowe wydarzenie mogło odbyć się dzięki życzliwości wielu osób. Oprócz Sylwii Łyczywek oraz Doroty Gawrońskiej, które zaangażowały się w wiele prac – znaleźli się także sponsorzy, którzy wsparli akcję materialnie.

Bogu niech będą dzięki!

676028_32DI_czarne204_82

Zdjęcia: Gość Koszalińsko-Kołobrzeski

https://koszalin.gosc.pl/gal/spis/5119663.Modlitwa-za-ojczyzne-w-Czarnem

 

 

Dodaj komentarz